
Mumu - Műhelymúzeum: Interjú Dénes Barbarával 3
6. Jövőbeli tervek
- Melyek a hosszú távú céljaitok a MUMU-val a hazai művészeti és dizájn színtéren?
Hosszabb távon képviselni szeretnénk a hazai fenntartható ipar- és képzőművészeti törekvéseket, megjelenési lehetőséget biztosítva azoknak a hazai és nemzetközi kortárs alkotóknak, akik a hagyományok tiszteletben tartásával, fenntartható technológiákkal alkotnak a mai igényeknek megfelelő dísz- és használati tárgyakat, divatkiegészítőket. További célunk a hozzánk betérők edukálása, egyéni képességeik fejlesztése és olyan kiadványok publikálása, amellyel a mindennapokban is segíthetjük az általunk összefogott közösség életét.
Ami még a MUMU különlegessége, hogy a fenntartható foglalkozásokat nem csak nálunk, hanem akár egy leánybúcsún, családi, baráti, vagy céges eseményen is élvezhetjük, igény esetén házhoz visszük a kreatív workshopokat.
- Terveztek mégtöbb nemzetközi együttműködéseket vagy projekteket a jövőben?
Igen, szeretnénk, és épp van egy indulóban lévő fenntartható divat turizmussal foglalkozó bécsi kezdeményezés, akik megkerestek minket, mint magyarországi lehetséges partnert. Most ezzel is foglalatoskodunk a háttérben.
7. Kihívások és lehetőségek
- Melyek voltak eddig a legnagyobb kihívások a MUMU működtetése során?
Az elején a bürökratikus folyamatok csiga lassúsággal haladtak, 2022. novemberében pályáztuk meg a helyet és 2023. júliusában tudtunk kinyitni. De sikerült, és mennyire jó! :) Azóta pedig a legnagyobb kihívás a nyitva tartás. Mivel nem olyan a működési modellünk, hogy ki tudna termelni egy állandó munkatársat, igyekszünk a csapaton belül beosztani a napokat, de ez nem mindig sikerül, és olyankor egyedül viszem a MUMU-t, kevesebb időm marad a kreatív alkotásra, ékszertervezésre, vagy bármilyen ügyintézésre, magánéletre, hiszen a nyitva tartástól függetlenül az összes papírmunka, online-offline kommunikáció, együttműködések, stb. is az én feladatom. Látod, ezeket az interjú kérdéseket sem tegnap küldted.
- Hogyan látjátok a fenntartható dizájn szerepét Magyarországon, és milyen szerepet szánnátok a MUMU-nak ebben a folyamatban?
Ma már szerencsére itthon is megkerülhetetlen a fenntartható design, egyre több új, különleges matériával lehet dolgozni. A MUMU-nak abban van jelentős szerepe, hogy közel hozza mindezt az emberekhez, meg lehet nézni, tapintani, ki lehet próbálni pl. az ananászbőrt, mosható papírt, bioműanyagot, sőt, a workshopok során saját maguk is alkothatnak pl. növesztett bio alapanyagokkal (alga, gomba). Szeretnénk megjelenési lehetőséget biztosítani a hazai fenntartható ipar- és képzőművészeti törekvéseknek Magyarországon és külföldön is.
8. Személyes kapcsolat
- Hogyan befolyásolja a kreatív hátteretek és tapasztalaitok a MUMU mindennapi működését?
Segíti minden téren.
- Mi volt számotokra a leginkább személyesen inspiráló vagy jutalmazó élmény a MUMU létrehozásában?
A sok kedves, lelkes, nyitott emberrel való kapcsolódás, akikkel jól esik együtt lenni, legyen szó az alkotókról, vagy a látogatókról. Csoda ez az egész, tényleg! :)
9. Látogatók
- Milyen visszajelzéseket kaptatok eddig a látogatóktól és a workshop résztvevőitől?
Nagyon hálásak vagyunk, mert eddig mindenki szuper aranyosan nyilatkozott rólunk. Szeretik, hogy a MUMU-ban kikapcsolódhatnak, elidőzhetnek, szép alkotások között lehetnek, jókat beszélgethetnek, inspirálódhatnak, feltöltődhetnek, megnyugodhatnak, megnyílhatnak, kreatívan tölthetik az idejüket, kipróbálhatnak új dolgokat, közösségben lehetnek. Tetszik a hozzánk betérő látogatóknak a tér, a berendezés, a hangulat, a jó zene, a vibe, a kedvesség és odafigyelés, amit kapnak. Úgy érezzük, szeretnek az emberek a MUMU-ba járni. <3
- Hogyan méritek a MUMU azon céljainak sikerét, hogy edukálja, inspirálja és bevonja a közösséget?
A visszajelzésekből, és azokból a beszélgetésekből, üzenetváltásokból, amiket a közösségünkkel folytatunk.
Ternovics Máté - Dénes Barbara